Slovenci u euforiji: Tina Maze slavila u Mariboru

Mariborsko Pohorje ugostilo je prvog dana Zlatne lisice ženski veleslalom u kojem je pred domaćim navijačima slavila povratnica u vrh ženskog skijanja Tina Maze. Bio je to njen prvi trijumf na Pohorju. Naše cure su podbacile ne izborivši drugu vožnju.

Slovenka Tina Maze pobijedila je pred svojom publikom na Pohorju u petom veleslalomu sezone Svjetskog kupa skijašica. Njezina je to prva pobjeda na Zlatnoj lisici, te šesta veleslalomska (od sedam ukupno) u karijeri. U svojoj najjačoj disciplini nije slavila od Söldena 22. listopada 2005. godine.

U Mariboru je briljantno odvozila obje vožnje, obzirom da je u utrku startala sa startnim brojem 20. U prvoj je za vodećom Talijankom Karbon zaostala svega devet stotinki, da bi uvjerljivo najbržom vožnjom drugog laufa (1:23.40) odnijela suverenu pobjedu. Karbon je na kraju druge vožnje iza sebe ostavila 39, a trećeplasiranu Njemicu Kathrin Hölzl, koja se prvi put popela na postolje, čak 92 stotinke sekunde.

>>
'Skijala sam, ali moje su misli bile negdje drugdje'

Drugom je najbržom vožnjom u nastavku sedmo mjesto osigurala Lindsey Vonn, tek 15. nakon prve dionice. Njemica Maria Riesch, vodeća u ukupnom poretku, završila je 12. nakon 18. mjesta iz prve vožnje.

Hrvatske predstavnice na 45. mariborskoj Zlatnoj lisici nisu izborile drugu vožnju. Ana Jelušić sa startnim je brojem 56 završila na 40. (zaostatak tri sekunde i 95 stotinki), a Nika Fleiss s brojem 57 na 43. mjestu (četiri sekunde i 34 stotinke zaostatka) nakon prvog laufa.