Norvežanin povećao prednost

Jansrud pomeo konkurenciju, Hrvati bez bodova

Norveški skijaš Kjetil Jansrud bio je najbrži na subotnjoj utrci super G-a za Svjetski kup u talijanskoj Val Gardeni.

Jansrud je svojom četvrtom pobjedom ove sezone povećao prednost u borbi za Veliki kristalni globus, dok su hrvatski predstavnici Natko Zrnčić-Dim i Ivica Kostelić ostali bez bodova osvojivši 34., odnosno 46. mjesto.

Kjetil Jansrud iznevjerio je tradiciju svojih nastupa u Val Gardeni, gdje se i prije znao penjati na pobjedničko postolje, ali nikada na najvišu stubu. U subotnjoj utrci u super G-u 28-godišnji Norvežanin je i to promijenio pobjedivši s vremenom 1:33.87. Jansrud je nastupio sa startnim brojem 20 i za 46 stotinki bio brži od dotadašnjeg vodećeg, domaćeg skijaša Dominika Parisa koji je osvojio drugo mjesto. Treći je, s 54 stotinke zaostatka za Jansrudom, bio Austrijanac Hannes Reichelt.

Hrvatski skijaši su u Val Gardeni ostali bez bodova. Natko Zrnčić-Dim je u trenutku ulaska u cilj s vremenom 1:35.97 bio 27., ali su ga prestigla još sedmorica skijaša. Od 30. mjesta i barem jednog boda Zrnčić-Dima je dijelilo 25 stotinki. Ivica Kostelić je na kraju bio 46. s 2,72 sekunde zaostatka za pobjednikom.

Jansrudu je ovo bila četvrta ovosezonska pobjeda u brzim disciplinama, a sedma u karijeri u utrkama Svjetskog kupa, čime je povećao svoju prednost u redoslijedu za Veliki kristalni globus na 152 boda ispred Austrijanca Marcela Hirschera koji nije nastupao u Val Gardeni, ali će imati priliku približiti se, a možda i prestići Norvežanina u sljedeća dva dana, kad su na rasporedu tehničke discipline, nedjeljni veleslalom u Alta Badiji te slalom u Madoni di Campiglio koji je na rasporedu u ponedjeljak.