Peta medalja

Jakov Fak osvojio broncu na Svjetskom prvenstvu u biatlonu

Hrvatski biatlonac pod slovenskom zastavom, Jakov Fak (25), osvojio je treće mjesto u 10-kilometarskoj utrci sprinta na Svjetskom prvenstvu, koje se od 7. do 17. veljače održava u češkom gradu Nove Mesto...

Norvežanin Emil Hegle Svendsen slavio je u utrci ispred najboljeg biatlonca ove sezone, Francuza Martina Fourcadea, dok je Fak za pobjednikom zaostao opipljive 11.2 sekunde. Za drugoplasiranim Fourcadeom Fak je zaostao svega 3.1 sekundu, iako u pucačkom dijelu utrke nije imao nijedan promašaj, a prvoplasirana dvojica su upisala po jedan.

Peta je to medalja za Faka sa svjetskih prvenstava, treća pod slovenskom zastavom. Podsjetimo, prošle je godine u Ruhpoldingu osvojio srebrnu i zlatnu medalju.

Recimo i da će Fak zlato iz 20-kilometarske utrke otprije godinu dana braniti 14. veljače. (TS)