Drugi u Pokljuki

Jakov Fak ostvario novi povijesni uspjeh

Prvi je put u karijeri hrvatski biatlonac sa slovenskom putovnicom, Jakov Fak, osvojio drugo mjesto u natjecanju Svjetskog kupa...

Sjajnu je formu 25-godišnji Mrkopljanin potvrdio u nedjeljnoj utrci s masovnim startom na domaćoj stazi u Pokljuki. Drugu stepenicu postolja time je vezao na pobjedu u sprinterskoj utrci u četvrtak, te si nadoknadio razočaranje iz dohvatne utrke dan kasnije, kada je, unatoč startu s prve pozicije, zbog lošeg gađanja završio tek na 22. mjestu.

Prošlog je vikenda u austrijskom Hochfilzenu pobijedio upravo u dohvatnoj utrci.

U nedjelju je pred razdraganim slovenskim navijačima zaostao za pobjednikom, Nijemcem Andreasom Birnbacherom, 17.7 sekundi. Pobjednik nije promašio niti jednom pri četirima gađanjima, dok su iza Faka ostale dvije nepogođene mete, obje pri stajaćem gađanju.

Do same završnice 15-kilometarske utrke naturaliziranog je Slovenca pritiskao Amerikanac Tim Burke, no Fak je njegov napad impresivno odbio pri posljednjem usponu ušavši potom u cilj uvjerljivo drugi.

U ukupnom se poretku nakon sedam od 26 natjecanja Fak probio na fenomealno peto mjesto. Od drugoplasiranog Norvežanina Svendsena dijele ga samo 73 boda.