Sedmi u ukupnom poretku

Innerhofer prvi u Wengenu, Kostelić 29.: Nije previše riskirao!

Talijanski 28-godišnji skijaš Chrostof Innerhofer pobjednik je glasovitog spusta skijaša za Svjetski kup u švicarskom Wengeru, na stazi Lauberhorn…

Innerhofer je ostvario petu pobjedu karijere u Svjetskom kupu, treću u spustu, a drugu ove sezone, nakon slavlja u Beaver Creeku. Stazu dugu 4.415 metara, s visinskom razlikom od 1.028 metara, svladao je za dvije minute, 29 sekundi i 82 stotinke.

Za 30 stotinki sporiji bio je Austrijanac Klaus Kröll na drugom mjestu, dok je treći bio njegov sunarodnjak Hannes Reichelt sa 76 stotinki zaostatka.

Norvežanin Aksel Lund Svindal, vodeći u poretku spusta, izletio je sa staze i završio u zaštitnoj ogradi. Srećom, nije se pritom i ozlijedio. Innerhoffer mu se s ovom pobjedom približio na 52 boda zaostatka u poretku spusta, a Kröll s drugim mjestom na 64 boda.

Ivica Kostelić je startnim brojem 31 osvojio 29. mjesto, odnosno dva boda. Nije previše riskirao, za pobjednikom je zaostao 3 sekunde i 44 stotinke. Kostelić je trentuačno sedmi u ukupnom poretku skijaša.

U nedjelju je na rasporedu slalom skijaša.