I velika Anja Paerson napušta skijanje

Jedna od najvećih suparnica Janice Kostelić, švedska skijašica Anja Paerson izjavila je za švedsku televizijsku postaju TV4 kako će joj sljedeća sezona vjerojatno biti posljednja u karijeri...

Nekad velika rivalka Janice Kostelić, koja će 25. travnja napuniti 28 godina, jedna je od najuspješnijih sportašica današnjice općenito. Tomu u prilog govore dva osvojena Velika kristalna globusa, sedam zlatnih medalja sa Svjetskih prvenstava, kao i jedno olimpijsko zlato sa Igara u Torinu 2006.

'To je moj cilj, povući se sljedeće godine', rekla je Paerson, od koje se ipak očekuje nastup na Zimskim olimpijskim igrama u Vancouveru, koje su dogodine na rasporedu u veljači.

Tijekom 11-godišnje karijere Paerson je u Svjetskom kupu pobijedila u 40 utrka i jedna je od rijetkih skijašica s pobjedama u svih pet disciplina, a jedina je skijašica koja je osvojila zlatnu medalju u svih pet disciplina na Svjetskim prvenstvima.

Ove sezone Paerson je imala brojnih problema s ozljedom koljena, što je jedan od glavnih rezloga zašto nije osvojila medalju na Svjetskom prvenstvu u Val d'Isereu, njenom prvom SP-u bez medalje nakon debija u Vailu 1999. godine.

'Naučila sam živjeti s bolovima u koljenu. Svjesna sam svih posljedica kao i činjenice da bi se sve moglo završiti već sutra', zaključila je Šveđanka rođena u Tarnabyju, rodnom gradu jednog od najboljih skijaša svih vremena, Ingemara Stenmarka.