Zlatno jedrenje

Hrvatska uzela još dvije medalje na MI: Osigurana i dva zlata!

Nakon šestog natjecateljskog dana na Mediteranskim igrama u Mersinu Hrvatska ima 13 medalja (tri zlata, četiri srebra i šest bronci).

Srebrno odličje osvojio je boksač Josip Bepo Filipi, a brončano strijelac Bojan Đurković.

Filipi je osvojio srebrnu medalju u kategoriji do 91 kilograma nakon što je u finalu izgubio od Talijana Fabija Turchija jednoglasnom odlukom sudaca.

Strijelac Bojan Đurković osvojio je treće mjesto u disciplini 50 m puška ležeći.

Marija Marović je na 25 metara pištolj osvojila deveto mjesto i ostala bez finala.

Prije završnice jedrenja Tina Mihelić i Tonći Stipanović osigurali su zlatna odličja. Šime Fantela i Igor Marenić u klasi 470 blizu su zlatne medalje. Enia Ninčević i Romana Župan osigurale su srebrnu ili brončanu medalju u klasi 470.

Hrvatski predstavnici u badmintonu Zvonimir Đurkinjak i Zvonimir Hölbling vode u svojoj skupini u parovima. Danas su pobijedili Španjolaca Ernesta Velazqueza i Pabla Abiana Vicena 2:0 (21:15, 21:13). Đurkinjak je danas pojedinačno pobijedio Grka Vasileiosa Kiomourtzidisa 2:0 (21:8, 21:7). Nakon dva dana natjecanja ima dvije pobjede i poraz, kao i Zvonimir Holbling koji je danas pobijedio Talijana Giovannia Greca 2:1 (13:21, 21:11, 22:20), a izgubio je od Španjolca Pabla Abiana Vicena 0:2 (7:21, 12:21).

Hrvatska muška reprezentacija pobijedila je Egipat 28:25 u trećem kolu B skupine. Sutra igraju protiv Grčke a pobjeda ih vodi u polufinale.

Hrvatske rukometašice su izgubile od Tunisa 23:35, ali su osigurale ulazak u polufinale.

Boćarica Iva Vlahek osvojila je četvrto mjesto u finalu preciznog izbijanja. Leo Brnić u istoj disciplini nije uspio izboriti finale, na koncu je bio peti.

Obojkaši na pijesku Pero Križanović i Nikša Dell'orco završili su nastup na MI s dva poraza u skupini. Danas su poraženi od turskog para Gogtepea i Sahina 0:2 (16:21, 17:21).

Četvrtak, 27.6., na rasporedu:

8:00 boćanje, Iva Vlahek, Leo Brnić
8:10 badminton, Zvonimir Hölbling - Ilias Xanthou (GRE)
8:40 badminton, Zvonimir Đurinjak - Emre Lale (TUR)
9:00 streljaštvo, 50m puška trostav, Snježana Pejčić
10:30 badminton parovi, Hölbling/Đurinjak - Mondavio/Battaglino (ITA)
11:00 jedrenje, Šime Fantela/Igor Marenić - 470, Enia Ninčević/Romana Župan - 470
17:00 rukomet muški, Hrvatska - Grčka
17:15 atletika, disk finale, Martin Marić