Golova za dvije utakmice

Hrvatska slavila u nevjerojatnoj utakmici

Naše cure ostvarile su novu pobjedu na EP u Makedoniji. Bila je to utakmica za pamćenje koja je završila rezultatom 43-35 za našu reprezentaciju, a ova bi nam golijada mogla dati dodatni podstreh za mogući senzacionalni plasman u polufinale.

Hrvatske rukometašice zadržale su teoretske izglede za plasman u polufinale Europskog prvenstva svladavši u dvoboju 1. kola drugog kruga Bjelorusiju sa 43-35 (21-18) pomaknuvši se tako s posljednjeg, šestog mjesta koje su zauzimale nakon spajanja sastava iz skupina C i D iz prvog kruga.

>>
EP: Poraz od Njemačke, šanse za polufinale minimalne

Početak nije ukazivao na relativno laganu i uvjerljivu pobjedu protiv Bjeloruskinja. Već tradicionalno dekoncentriranim ulaskom u utakmicu naše igračice su protivnicama dozvolile da povedu, u sedmoj minuti bilo je 6-2 za Bjelorusiju, a u 13. i pet razlike (11-6). U tom razdoblju naša prva vratarka Sanela Knezović nije uspijevala zaustaviti gotovo niti jedan udarac suparnica, dok je bjeloruska vratarka Abramovič uspjela obraniti i udarac sa sedam metara Andreji Penezić, dok je neuspješna sa sedam metara bila i Kristina Franić.

U 15. minuti još je bilo pet razlike za Bjelorusiju (13-8), da bi u sljedećih 11 minuta naše igračice napravile sjajnu seriju 12-2 i one stigle do pet pogodaka prednosti - 20-15. Na vrata je stala Jelena Grubišić koja je zaredala s uspješnim obranama nakon kojih su slijedili protunapadi preko brzih Golubić i Pavić, te se situacija na terenu u potpunosti preokrenula.

Drugo poluvrijeme započelo je u sličnom ritmu, pa je u 41. minuti bilo i najvećih 10 razilke za Hrvatsku (31-21), te je utakmica bila riješena. Do kraja susreta naše su igračice postigle čak 43 pogotka što je uvjerljivo najveći broj pogodaka neke reprezentacije na ovom EP-u.

Bila je to utakmica bez pravih i organiziranih obrana o čemu svjedoči broj postignutih golova s jedne i druge strane. Bjelorusija je svoj maksimum već dosegla, no naše bi se cure s malo sreće mogle i plasirati u polufinale. Ipak, teško će biti protiv Rusije već u srijedu u 16.15.

U posljednjem dvoboju 1. kola skupine II drugog kruga  Rusija je u Skoplju svladala domaćina Makedoniju s visokih 43-24.

Dva kola prije završetka drugog kruga na ljestvici vodi Njemačka sa šest bodova ispred Rusije s pet, dok je Hrvatska na trećem mjestu s dva boda.

Kako bi zadržale izglede za prolazak u polufinale, naše rukometašice morat će u svom sljedećem dvoboju u srijedu svladati Rusiju.