Kvalifikacije za Euro

Hrvatska razbila Slovačku u Bratislavi: Na krilima Štrleka i Lackovića!

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je Slovačku u Bratislavi sa 32:21 u pretposljednjem kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2014. u Danskoj...

Hrvatski rukometaši bez ikakvih su poteškoća u Bratislavi došli do pobjede protiv Slovačke (32-21) u 5. kolu skupine 4 kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Naša je reprezentacija još ranije osigurala plasman na kontinentalnu smotru koja će se održati od 14. do 26. siječnja sljedeće godine u Danskoj, no i dalje je u lovu na prvom mjesto u skupini koje bi joj donijelo nešto lakši ždrijeb za EP.

U tom je smislu pobjeda u Slovačkoj iznimno važna, baš kao što je i neočekivani remi Mađara u Latviji (25-25). Hrvatska sada ima bod više od Mađarske i u posljednjem će joj kolu biti dovoljan i domaći remi protiv Latvije za prvo mjesto.

Golužini izabranici furiozno su otvorili utakmicu u Bratislavi. Na krilima Manuela Štrleka i Blaženka Lackovića ekspresno su poveli sa 6-0 i praktički nokautirali domaće rukometaše koji se od toga više nisu oporavili. Sjajna igra naše reprezentacije donijela joj je vodstvo 21-11 na poluvremenu, a u nastavku je održavanje prednosti bilo samo pitanje rutine.

Najefikasniji je u hrvatskom dresu bio Štrlek sa sedam pogodaka (šut 7-7), a po četiri su gola dodali Ivan Čupić i Josip Valčić. Kod Slovaka je prvo ime sa šest pogodaka bio Martin Stranovsky. (TS)