'Mislimo da smo najbolji'

Hrvatske hokejaše uništio stomatolog na vratima 'furije'!

Hrvatska reprezentacija u hokeju na ledu porazom je započela nastup na Svjetskom prvenstvu Divizije II skupine A koje se održava u islandskom Reykjaviku...

Bolja od Hrvatske bila je Španjolska koja je pobijedila s 3-2 (0-0, 1-1, 2-1). Hrvatska je povela u 28. minuti pogotkom Kennetha MacAuleyja s igračem više. Deset minuta kasnije izjednačio je Gonzalez, pa je nakon dvije trećine rezultat bio 1-1.

U 55. minuti, Hrvatska je stigla do drugog vodstva, opet s igračem više, a strijelac je bio Ivan Šijan. No, u 57. minuti je Pablo Munoz poravnao na 2-2, a samo tri sekunde prije kraja utakmice je Juan Munoz svladao Matu Tomljenovića i donio vrlo važnu pobjedu španjolskoj selekciji.

"Sada više ne ovisimo sami o sebi, jer ni četiri pobjede u preostalim utakmicama ne garantiraju prvo mjesto. No, vjerujem da će Estonija pobijediti Španjolsku, pa mi još uvijek možemo do zlata", rekao je voditelj reprezentacije Dragutin Ljubić.

"Prebrzo smo nakon vodstva primali naivne pogotke", smatra Ljubić.

U našoj je reprezentaciji malo toga je funkcioniralo, poraz od momčadi koja ima samo jednog profesionalca veliki je debakl. Uništio nas je stomatolog na vratima furije Ander Alcaine, koji je imao čak 38 obrana. Iako, ni naš Mate Tomljenović nije bio loš, sakupio ih je 20.

"Nije da tražimo alibi, ali vratar im je zaista bio sjajan, a mi smo u drugoj trećini propustili zabiti iz 5-6 šansi i tako prelomiti utakmicu", dodao je Ljubić.

"Možda smo došli s prevvelikim ambicijama na Island. Mi si utvaramo da smo u hokeju najbolji na svijetu, a sada se vidjelo da to baš i nije tako. I Estonija i Španjolska imaju puno više hokejaša i klizališta od nas", zaključio je Ljubić.

Samo prvo mjesto na ovom natjecanju donosi plasman u Diviziju I, pa je Hrvatska s ovim porazom umanjila izglede za ostvarenje tog cilja, jer su Španjolska i Estonija na papiru najjači suparnici hrvatskim hokejašima na ovom turniru.

Već u petak od 15 sati Hrvatska će u drugom kolu igrati protiv Estonije. Nakon toga će 15. travnja igrati protiv Novog Zelanda, 17. travnja protiv Srbije, a dan nakon toga protiv domaćina Islanda. (TS/Agencija VLM)