Euro u Eindhovenu

Hrvatska otvorila Euro pobjedom protiv Rumunjske!

Hrvatska vaterpolska reprezentacija pobijedila je Rumunjsku 10:7 u svojoj prvoj utakmici na Euru u Eindhovenu...

Hrvatski vaterpolisti pobjedom su startali u obranu naslova europskog prvaka kojega su osvojili 2010. u Zagrebu. Prema očekivanju, izabranici Ratka Rudića u prvom su kolu skupine B bez problema svladali Rumunjsku s 10:7 (2:1, 3:2, 2:1, 3:3).

Ključan trenutak utakmice dogodio se u četvrtoj četvrtini, kada se Hrvatska odlijepila na 8:4, Rumunji su potom preko Georgescua i Kadara smanjili na 8:7, no Rudićevi momci zadržali su prisebnost i sa dva uzastopna pogotka Jokovića i Burića mirno su priveli utakmicu kraju.

Naši su reprezentativci dobro igrali u obrani kojom je dominirao vratar Josip Pavić s 12 obrana i odlično koristili prednost igrača više postigavši sedam golova iz 12 prigoda. Prvo ime susreta bio je Miho Bošković sa tri postignuta pogotka i jednom asistencijom.

Sljedeću utakmicu 'Barakude' igraju već u utorak (17.30) protiv Crne Gore. Nakon dana odmora u četvrtak slijedi dvoboj protiv Srbije, u subotu će im suparnik biti Njemačka, a sljedeći ponedjeljak Španjolska. Pobjednik skupine izborit će direktan plasman u polufinale, dok drugo i treće mjesto vodi u četvrtfinale.

Tijek utakmice Hrvatska-Rumunjska:

Četvrta četvrtina

Hrvatska ima prvi napad. Rumunji su zaradili isključenje, a Sukno ponovno pogađa, Hrvatska vodi 8:4. Rumunji s dva igrača manje smanjuju na 8:5. Georgescu postiže gol "žabicom", a u sljedećem napadu Radu smanjuju na 8:7. Maro Joković konačno postiže pogodak za Hrvatsku, koja je povećala vodstvo na 9:7. Hrvatska nije uspjela postići pogodak s igračem više, no potom ni Rumunji nisu bili uspješni. Bošković je asistirao Buriću koji lako zabija, Hrvatska minutu prije kraja utakmice vodi 10:7. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Treća četvrtina

Samir Barač povisuje na 6:3 za Hrvatsku. Rumunji smanjuju na 6:4. Isključen je Buljubašić. Rumunji rade prekršaj u napadu. Isključen je Iosep. Nakon sjajno odigrane akcije, Sukno postiže pogodak. Hrvatska vodi 7:4.

Druga četvrtina

Ghiban je izjednačio na 2:2, a potom su Paškvalin i Bošković s dva pogotka doveli Hrvatsku u vodstvo od 4:2. Rumunji su smanjili na 4:3, a potom je Bošković ponovno zabio za 5:3.

Prva četvrtina

Hrvatska je povela pogotkom Bušlje, a Bošković je povisio na 2:0. Rumunji u finišu prve četvrtine smanjuju na 2:1 pogotkom Iosepa.