Hrvatska krenula pobjedom u Podgorici

Hrvatska vaterpolska reprezentacije otvorila je nastup na završnom turniru Svjetske lige, koji se održava u Podgorici, pobjedom protiv Australije 9:6 (2:1, 2:3, 2:2, 3:0) u dvoboju prvog kola B skupine.

Pobjeda hrvatskih vaterpolista bila je očekivano, no odabranici Ratka Rudića tek su u posljednjoj četvrtini slomili Australce. U posljednju dionicu ušlo se rezultatom 6:6, a zatim su 'barakude' serijom 3:0 razriješile sve dvojbe oko pitanja pobjednika. Sva tri pogotka u posljednjih osam minuta postigao je Dobud koji se tako prometnuo u prvo ime susreta.

Strijelci za hrvatsku vrstu bili su i Hinić (2), Antonijević (2), Bošković i Barać, dok je Pavić sakupio 14 obrana. Najefikasniji igrači u australskim redovima bili su Campbell i Miller sa po dva pogotka, dok su se u strijelce upisali i Maitland, te Dyson.

U susretu drugog kola Hrvatsku u srijedu u 20.30 sati očekuje europski prvak, Crna Gora, a zatim će u posljednjem susretu u skupini u četvrtak odmjeriti snage s Južnom Afrikom. U četvrtfinale idu sve reprezentacije, a nakon toga se igra na ispadanje.

U susretima prvog kola A skupine Srbija je pobijedila Japan 12:6, dok su SAD bile bolje od Italije 10:6.