Svaka čast

EP u stolnom tenisu: Ruiwu Tan donio Hrvatskoj srebro!

Ruiwu Tan, kineski stolnotenisač s hrvatskom putovnicom, osvojio je srebrnu medalju na Europskom prvenstvu u danskom Herningu...

U finalu je bolji od Ruiwua bio Nijemac Timo Boll, najbolji europski stolnotenisač, koji je slavio sa 4-1 u setovima (11-2, 11-6, 11-7, 11-13, 11-9).

Iako Ruiwu nije uspio savladati favoriziranog Nijemca, ostavio je sjajan dojam. Dizao se kako je meč odmicao, a da je uspio dobiti peti set u kojem je vodio do same završnice, pitanje je kako bi se sve završilo.

Ovako je pobjedu nakon 39 minuta igre odnio Boll, te tako osvojio svoj šesti naslov europskog prvaka.

U pojedinačnoj konkurenciji je europsko zlato osvojila Bjeloruskinja Viktoria Pavlovič koja je u finalu sa 4-1 u setovima bila bolja od naturalizirane Francuskinje Xian Yi Fang. (TS)