Ništa od medalje

Đurković u finalu sedmi, Slovenac Debevec brončani s 49 godina!

Naš je predstavnik u finalu pogodio deset desetki, a bilo je to dovoljno samo za sedmo mjesto.

Bojan Đurković ušao je u finale gađanja malokalibarskom puškom na 50 metara iz ležećeg stava, tamo je sjajno gađao, pogodivši deset desetki, no bilo je to dovoljno samo za sedmo mjesto. Na kraju je imao 698 pogođenih krugova.

Zlato je osvojio Bjelorus Martinov koji je sa 705.5 krugova srušio i svjetski rekord, no junak finala bio je Slovenac Debevec koji je na svojim osmim igrama, sa 49 godina osvojio brončanu medalju!

Hrvatski predstavnik u borbu za medalje ušao je nakon raspucavanja zauzevši osmo mjesto, zadnje koje vodi u finale. Đurković je za finale raspucavao sa još osam strijelaca. Njih devet imali su 595 pogođenih krugova u osnovnom meču. U raspucavanju Bojan je pogodio dvije desetke, 20,6 i tako ušao u finale.(Agencija VLM)