Umalo do polufinala

Hrvatska bila na korak do senzacije

Našim curama trebala je danas pobjeda protiv velikih favoritkinja Ruskinja kako zadržale nadu u plasman u polufinale Europskog prvenstva u rukometu, no mlada ruska reprezentacija ipak je bila prejaka.

U susretu drugog kola skupine II drugog kruga Europskog prvenstva u Makedoniji hrvatske rukometašice su izgubile od aktualnih svjetskih prvakinja Ruskinja 21:24 i tako izgubile sve izglede za plasman u polufinale.

Na odmoru smo imali samo pogodak zaostatka, ali Rusija, koja je domaćine u prošlom kolu pregazila sa skoro dvadeset pogodaka razlike, ipak je bila prejaka.

Hrvatske rukometašice nisu uspjele pobijediti Rusiju i tako produžiti nadu za ulazak u polufinale europske smotre. Premda su pružile odličnu partiju na koncu ipak nisu stigle do bodova, a ključna prevaga na ruskoj strani bila je Inna Suslina koja je sakupila čak 22 obrane, dok su naše vratarke Jelena Grubišić i Sanela Knezović ukupno obranile deset udaraca.

Hrvatske rukometašice odlično su otvorile susret, vodile su 1:0, 3:2, 4:2 i 5:4, no tada je proradila Suslina i Ruskinje su preuzele vodstvo. Ruska vratarka je u prvom dijelu sakupila čak 14 obrana što je i glavni razlog zašto su svjetske prvakinja na odmor otišle sa plus jedan (11:10).

U nastavku su odabranice Zdravka Zovka nastavile s odličnom igrom i sve do 45. minute su bile posve ravnopravne. U tim trenucima se igralo gol za gol (14:14, 15:15, 16:16), no tada Rusija koristi pad u hrvatskoj igri i serijom 5:1 bježi na 21:17 što se do konca utakmice pokazalo nedostižnim.

Naše su dva puta stigle na minus dva (20:22, 21:23), no više od toga nije išlo. Najefikasnije igračima u hrvatskim redovima bile su Kristina Franić sa osam, te Andrea Penezić sa pet pogodaka, dok Rusiju predvodila Tatiana Hmirova sa pet pogodaka.

Rusija - HRVATSKA 24:21 (11:10)