Nedostajalo odlučnosti

Hrvatice izgubljenim loptama počastile Španjolke

Hrvatske rukometašice upisale su prvi poraz u skupini C Europskog prvenstva koje se od 4. do 16. prosinca igra u Srbiji. Bolje su od odabranica Vladimira Canjuge bile Španjolke rezultatom 25-21...

Hrvatske rukometašice vrlo su se dobro držale s favoriziranim Španjolkama, ali je nedostajalo možda malo više odlučnosti u nastavku utakmice kada su se vratile od -3 do izjednačenja, te imale nekoliko prilika za vodstvo u samoj završnici susreta.

U prvom poluvremenu Hrvatska je po drugi put na susretu povela (6-5), ali to je ujedno bilo i posljednje vodstvo Canjuginih izabranica, koje su nakon toga primile osam, a postigle svega četiri gola do poluvremena (13-10).

U nastavku su se naše rukometašice vrlo brzo vratile u utakmicu, te kod 19-19 imale priliku za vodstvo. Međutim, pogreške u napadu, a potom i u obrani, bile su razlog što je do kraja susreta Španjolska postigla šest, a Hrvatska tek dva pogotka.

Nepotrebna dva isključenja u 52. i 53. minuti utakmice koštala su našu reprezentaciju poraza u ovom susretu, u kojem su možda mogle barem do boda.

U konačnici je Hrvatska imala čak 24 izgubljene lopte (!?), dok je Španjolska upisala 11 manje, te drugim slavljem u skupini izborila drugi krug Eura.

Recimo i da je najbolja igračica susreta bila Španjolka Gonzalez Mangue sa sedam pogodaka iz 10 pokušaja, dok je kod naših Zebić također postigla sedam iz devet udaraca prema vratima.

Posljednji susret skupine naše rukometašice igraju za dva dana protiv Njemačke. (TS)