Hokej SP: Naši pružili otpor jakim Slovencima

U današnjem susretu 3. kola Svjetskog prvenstva divizije I skupine A u hokeju na ledu Slovenija je pobijedila Hrvatsku sa 4:2 (1:0, 1:2, 2:0). Bio je to treći poraz hrvatskih hokeješa u Litvi, prethodno su poraženi od Japana 1:7, te od Kazahstana 1:6.

Hrvatski 'Oklopnici' pružili su protiv neporažene Slovenije svoju najbolju partiju na SP u Litvi. Slovenija je povela pogotkom Tomaža Razingara (18). No, Hrvati su početkom druge trećine u razmaku od jedne minute dva puta zatresli mrežu Slovenaca, pogotke su postigli Petar Trstenjak (23) i Damir Jakovac (24).

Slovenci su u 35. minuti poravnali pogotkom Jakoba Milovanoviča, a u posljednjoj trećini Tomaž Razingar (42) i Mitja Robar (45) donijeli su pobjedu Sloveniji.

U drugom današnjem susretu Svjetskog prvenstva divizije I skupine A Kazahstan je pobijedio Japan 3:1 (1:0, 1:1, 1:0).

Sutra u 4. kolu Hrvatska igra protiv Litve (19,00 sati), a u posljednjem kolu protiv najslabijeg protivnika, reprezentacije Australije.