Pobjeda u veleslalomu

Hirscher značajno smanjio zaostatak za Kostelićem

Austrijski skijaš Marcel Hirscher pobijedio je u veleslalomu za Svjetski kup u bugarskom Banskom. Preuzeo je time vodstvo u lovu na mali globus u toj disciplini i značajno smanjio zaostatak za ozlijeđenim Ivicom Kostelićem u ukupnom poretku...

Hirscher je nakon prve vožnje bio na drugom mjestu sa 16 stotinki lošijim vremenom od vodećeg Teda Ligetyja. No, Amerikanac je u drugom "laufu" napravio tešku pogrešku nakon koje se samo rekreativno spustio do kraja i zauzeo 27. mjesto. Hirscher je, pak, svoj posao obavio sjajno i na koncu slavio s velikih 1.39 sekundi prednosti pred Talijanom Massimilianom Blardoneom koji je u prvoj vožnji bio sedmi.

Apsolutna senzacija dana ipak je Austrijanac Marcel Mathis koji je prvo "poluvrijeme" završio tek na 26. mjestu s ogromnih 2.48 sekundi zaostatka za Ligetyjem. Drugu je vožnju, međutim, ovaj 20-godišnjak odradio najbrže i došao do prvog plasmana na postolje u karijeri.

Hirscher je tri veleslaloma prije kraja sezone preuzeo vodstvo u poretku te discipline, ima 81 bod više od branitelja naslova Ligetyja. U ukupnom redoslijedu 23-godišnji je Austrijanac i dalje treći, ali sada za Beatom Feuzom zaostaje 48 bodova, a za vodećim Kostelićem 118. Pobjeda u Banskom mu je, inače, sedma ove sezone i ukupno deseta u Svjetskom kupu.