Gruž slavi prvake: Jug apsolutni vladar hrvatskog vaterpola

U trećoj finalnoj utakmici doigravanja za prvaka Hrvatske Jug Croatia osiguranje je na plivalištu Gruž pobijedio Mladost sa 10:7 i time osvojio sedmi naslov prvaka Hrvatske i ukupno 29. naslov državnog prvaka.

Vaterpolisti Juga zasluženo su osvojili naslov vaterpolskog prvaka Hrvatske, jer su u sve tri finalne utakmice bili bolji od zagrebačke Mladosti. Bio je to sedmi ovogodišnji susret naših najboljih vaterpolskih momčadi u raznim natjecanjima i šesta pobjeda Dubrovčana s kojom su vratili naslov u grad pod Srđom.

Pobjedi momčadi mladog trenera Elvisa Fatovića nema zamjerki, a ona još više dobiva na značenju kada se zna da je ostvarena bez pomoći dvojice standardnih reprezentativaca Mare Jokovića i Pave Markovića.

Ove godine Jug je nakon Kupa, osvojio i Jadransku ligu, te sada i naslov prvaka države i jedini kiks mu je treće mjesto u Euroligi, a s takvim rezultatima ne može se pohvaliti niti jadan vaterpolski klub na svijetu.

Utakmica je bila bez ljepote uz mnogo pogrešaka, jer se na igračima obiju momčadi osjetio umor na koncu naporne sezone. Bilo je puno pogrešaka u dodavanjima, nepreciznih udaraca i nadasve slabe realizacije igrača više. To se posebno odnosi na Zagrepčane koji su od 12 prigoda s igračem više samo tri puta uspjeli svladati Vićana.

Zagrepčani su na poluvremenu vodili 4:2, ali je drugi dio u potpunosti pripao Jugu, koji je treću i četvrtu četvrtinu dobio ukupno 8:3 i zasluženo slavio. Pehar pobjednicima uručio je predsjednik Hrvatskog vaterpolskog saveza Perica Bukić.