Tour de France

Greipelu pobjeda, Kišerlovski u pobjedničkom vremenu

Nijemac Andre Greipel (Lotto Belisol) pobjednik je 4. etape najpoznatije biciklističe utrke svijeta (Tour de France) koja se u utorak vozila od Abbevillea do Rouena u duljini od 214.5 kilometara...

Greipel je slavio u masovnom završnom sprintu ispred Alessandra Petacchija (Lampre-ISD) i Toma Veelersa (Argos-Shimano), a cijelu mu je situaciju olakšao i sudar koji se dogodio 2.5 kilometara prije cilja, u kojem je sudjelovao svjetski prvak Mark Cavendish (Sky).

No, nevisno o tom incidentu, cijela momčad Lotta zavrijedila je ovu pobjedu, jer je od početka završnice utrke pa sve do kraja podredila sve tome da ju Greipel na kraju uzme.

"Jako sam sretan danas. Sretan sam što imam takve momke u svojoj momčadi, koji su toliko jaki da me guraju prema naprijed. Po ovo smo danas došli", rekao je pobjednik Greipel u cilju.

Najbolji hrvatski biciklist Robert Kišerlovski (Astana) utrku je završio u vremenu pobjednika na 53. mjestu. Nakon četiri etape Toura naš biciklist zauzima odlično 34. mjesto s 42 sekunde zaostatka za vodećim, a to je još uvijek Švicarac Fabian Cancellara (RadioShack-Nissan). On je današanju utrku završio na tek 119. mjestu, ali u vremenu pobjednika, tako da mu je ostaje žuta majica i za petu etapu koja se u četvrtak vozi od Rouena do Saint-Quentina u duljini 196.5 kilmetara. (TS)