Pobjeda Medvjeda

Sjajan debi NHL pojačanja: 'Atmosfera je čudesna, puno zabavnija nego u SAD-u'

Hokejaši Medveščaka slavili su u sklopu 11. kola austrijske EBEL lige protiv stare češke mušterija Znojma. U Ledenoj dvorani Doma sportova momčad Martyja Raymonda slavila je s 2-1...

Nakon niza od dva poraza u Austriji, protiv Graza i Vienne, "medvjedi" su se vratili u svoj "brlog" i slavili protiv momčadi koju su pobijedili i po osmi put u dosadašnjih devet susreta u EBEL ligi.

Ono najzanimljivije za gledatelje dogodilo se u drugoj trećini, točnije u razmaku od svega dvije i pol minute. U petoj minuti druge dionice Andy Sertich doveo je domaćine u vodstvo na asistenciju Adama Naglicha, a malo kasnije na 2-0 povisio je Kyle Greentree, sjajno pojačanje Medveščaka uoči ove sezone.

Za pogodak mu je asistirao Dustin Jeffrey veliko pojačanje, ali privremeno, iz NHL lige. Naime, Jeffrey će se vratiti u Pittsburgh Penguinse čim se okonča "lockout", odnosno čim se vodstvo lige dogovori s predstavnicima igrača oko novog kolektivnog ugovora.

U posljednjoj je dionici Znojmo samo uspio smanjiti na 2-1 i to u pretposljednjoj minuti utakmice preko Jana Lattnera.

"Imao sam dosta šansi za gol, žao mi je što nisam zabio. Još se nisam do kraja priviknuo na veći led nego što je u NHL-u", rekao je Jeffrey, a onda se osvrnuo na navijače:

"Atmosfera je bila čudesna, nikada nisam bio dio nečeg ovakvoga. Mnogo je zabavnije nego u NHL-u. Iskreno, u Sjevernoj Americi momčadi se nikada ne vraćaju na led nakon što odu u svlačionicu. Samo kad smo 2009. godine osvojili Stanleyev kup s Penguinsima vraćali smo se pozdraviti navijače."

Oduševljen utakmicom bio je i trener Medveščaka Marty Raymond.

"Odlična utakmica, no možemo još puno bolje. Jeffrey je bio sjajan, sudeći po prvoj utakmici, odmah mu treba oduzeti putovnicu, ključ od sobe hotela i zatvoriti ga u svlačionicu Doma sportova na dulje vrijeme. Momak je došao, vidio, pobijedio i zadivio. Kontrola paka te suradnja s fenomenalnim Greentreejem i živahnim i vrijednim Naglichem izgradili su liniju koja bi mogla dominirati EBEL-om. Mlad je dečko, pun snage, čini razliku na ledu. Sjajan je potez za klub što smo ga doveli, podići će i ostale u ekipi. Kad bi barem imali novaca da ga zadržimo i nakon što završi lockout. Ali, znamo da ništa od toga", rekao je Raymond.

Ovom pobjedom Medveščak je sustigao Znojmo na tablici s 13 osvojenih bodova, dok je s osam više i dalje neprikosnoveni Villach. (TS)