OI, vaterpolo

Grci iznenadili Talijane: Remi u vrlo izjednačenoj utakmici

U skupini A vaterpolskog turnira na Olimpijskim igrama u Londonu odigrane su sve utakmice 2. kola...

Podsjetimo, Hrvatska je u prvoj današnjoj utakmici skupine pobijedila Španjolsku s 8-7, a samu završnicu je obilježila kontroverzna odluka sudaca koji nisu priznali pogodak Ivana Pereza za 8-8 iako se činilo da je lopta prešla gol-liniju.

U nastavku dana Grčka je napravila iznenađenje, osvojivši bod protiv svjetskih prvaka Talijana (7-7). U vrlo izjednačenoj utakmici, u kojoj nijedna reprezentacija nije imala prednost veću od jednog pogotka, Grci su pogodak za konačnih 7-7 postigli dvije minute i 54 sekunde prije kraja. Izabranicima Dragana Andrića to je prvi bod na turniru, budući da su u 1. kolu izgubili od Hrvatske (8-6). Talijani su, pak, na startu natjecanja bili bolji od Australije, a u četvrtak ih u 20.40 sati očekuje okršaj s našom reprezentacijom.

Spomenimo i da je Australija danas bila bolja od Kazahstana sa 7-4. U jedinoj dosad završenoj utakmici 2. kola skupine B Crna Gora je pobijedila Mađarsku s 11-10. (TS)