Izvlače se

Francuzi ostali u igri nakon drame protiv Slovenije

Francuska rukometna reprezentacija ostvarila je tek drugu pobjedu na Europskom prvenstvu u 1. kolu druge faze natjecanja. U egal utakmici i dramatičnoj završnici pala je Slovenija sa 28-26...

Vodili su Slovenci cijelo prvo poluvrijeme, čak i po tri-četiri pogodaka razlike, ali je Francuska u nastavku "stisnula po gasu" i prešla u vodstvo. U 56. minuti utakmice Slovencima je isključen igrač pri rezultatu 25-25 i tada Francuzi rade ključni odmak.

Guillaume Joli je zabio sedmerac za plus jedan, a svega 30-ak sekundi kasnije Jerome Fernandez je podigao na 27-25. Nakon povratka isključenog igrača Slovenija smanjuje na 27-26, te ima napad za izjednačenje. No, Thierry Omeyer brani "zicera" i Francuska već juri kontru na drugoj strani koju zaustavlja golman Primož Prošt.

U brzopletoj re-kontri Slovenci rade prijestup na crti od šest metara, te omogućuju Francuskoj posljednji napad za pobjedu. Deset sekundi prije kraja aktualni prvaci Europe zabijaju za 28-26 i osvajaju bitna dva boda u drugoj fazi natjecanja koja ih ostavljaju u igri za polufinale.