Najbolji u povijesti

Francuzi obranili olimpijsko zlato, Šveđani umalo šokirali

Francuski rukometaši obranili su olimpijsko zlato osvojeno u Pekingu prije četiri godine. U napetoj su završnici s 22-21 bili bolji od iznenađujućih finalista – Šveđana...

Šveđani su vodili veći dio prvog poluvremena s pogotkom dva razlike, ali kada je Francuska povela 7-6 povratka za skandinavsku reprezentaciju više nije bilo, koliko god to čudno zvučalo.

Naime, Šveđani su tada "upali" u mlinac Francuza koji su povećavali svoje vodstvo, te ga do samog kraja gotovo savršeno održavali. Problem se pojavio minutu i pol prije kraja kada je, pri rezultatu 21-19, Nikola Karabatić zaradio dvije minute isključenja, a Luc Abalo prouzročio sedmerac. Šveđani su ga realizirali i došli na samo -1.

No, Abalo se pogotkom s devet metara 40-ak sekundi prije kraja iskupljuje za napravljeni sedmerac i donosi svojoj reprezentaciji drugo uzastopno zlato. Šveđani su uspjeli zabiti za smanjenje, ali vremena za novu priliku više nisu dobili.

Najbolji strijelci kod Francuske bili su Guigou s pet, odnosno Barachet i Narcisse sa po četiri pogotka. Kod Šveđana je Ekberg postigao šest pogodaka i na taj način za svega jedan pogodak osvojio naslov najboljeg strijelca turnira ispred našeg Ivana Čupića (50-49).(TS)