Njemačka dobila Crnu Goru

Francuska i Danska gaze, Makedonija iznenadila Rusiju

Francuski i danski rukometaši, uz Hrvatsku i Španjolsku vjerojatno glavni favoriti za zlato na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj, nastavili su s pobjedama i u srijedu, u 4. kolu...

U skupini A je Francuska s uvjerljivih 35-23 pobijedila Argentinu. U prvih deset minuta Argentinci nisu mogli do pogotka, a za to vrijeme su ih već primili - sedam. Premda je i prije početka ogleda bilo jasno da je Argentina potpuni autsajder i ono malo neizvjesnosti je isparilo nakon takvog uvoda u ogled.

Kod Francuske je Samuel Honrubia imao sedam pokušaja i upisao je sedam pogodaka. Šest je dodao Michael Guigou, a pet Nikola Karabatić, uz također savršeni šut. Kod Argentinaca je i ovom prilikom uvjerljivo najbolji bio Pablo Simonet sa osam golova.

Njemačka je pobijedila 29-21 Crnu Goru koja je jedina momčad u skupini bez boda. Crnogorci su se dobro držali do 36. minute kada je bilo 14-14, a onda su potpuno potonuli. Slomili su ih Dominik Klein i Christoph Theuerkauf sa po četiri pogotka. Brazil je, pak, iznenadio Tunižane i slavio sa 27-22. Najbolji je kod pobjednika bio Lucas Candido sa pet pogodaka.

U skupini B su derbi odigrali Danska i Island, no za derbi je potrebno dvoje, a ovom su prilikom igrali samo fantastično Danci. Slavili su 36-28, a sjajno su utakmicu odradili Anders Eggert, Hans Lindberg i Mikkel Hansen. Sva trojica su po sedam puta parali islandsku mrežu. Kod poraženih je osam golova zabio Kristjansson.

Rusija i Makedonija su podijelili bodove odigravši 29-29. Rusija je pred kraj utakmice imala 29-27, ali su golovima u završnici Lazarov i Georgijevski donijeli Makedoncima bod. Kiril Lazarov je zabio deset pogodaka, a kod Rusije je osam golova postigao Timur Dibirov. (TS)