Liga prvaka

Europske doprvakinje prejake za Podravku

Rukometašice Podravke Vegete porazom su krenule u ovosezonsko izdanje Lige prvakinja. U 1. kolu skupine B izgubile su na gostovanju kod europskog doprvaka Györija s 24-19…

Hrvatske su prvakinje dobro otvorile utakmicu i na sredini prvog poluvremena su imale prednost 7-5. No, tada su Mađarice ubacile u višu brzinu i serijom 7-0 na kraju prvog i početku drugog poluvremena došle do vodstva 12-7. Podravka se nakratko oporavila i stigla na zaostatak od samo dva pogotka (13-11), ali domaće rukometašice nisu dopustile preokret i rutinski su privele utakmicu kraju.

Najbolja je u dresu Podravke s devet pogodaka bila Sanja Damnjanović, dok je Györi predvodila Eduarda Idalina Amorim s pet golova.

U 2. će kolu Koprivničanke sljedeći vikend pred svojim navijačima igrati protiv slovenskog Krima. (TS)