Euroliga: Mladost startala pobjedom nad Crnogorcima

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti pobjedom su otvorili nastup u B skupini Eurolige. U susretu odigranom večeras Mladost je pobijedila Budvansku rivijeru sa 7:6 (1:1, 2:0, 2:3, 2:2).

Vaterpolisti Mladosti teže nego što se očekivalo došli su do pobjede protiv crnogorske momčadi. Jedan od najzaslužniji igrača za pobjedu bio je reprezentativni vratar Josip Pavić koji je sakupio čak 15 obrana.

Kada je sredinom treće četvrtine Pavić obranio peterac iskusnom Uskokoviću, a u kontri Hinić zabio četvrti, a u idućem napadu Vrdoljak i peti pogodak domaćina za vodstvo 5:1 činilo se kako je pitanje pobjednika razriješeno. Posebice što gosti nisu zabili pogodak više od 14 minuta. Međutim, Budvanska rivijera je uzvratila serijom 3:0 i u posljednju četvrtinu je ušla s pogotkom zaostatka (5:4).

Ipak, u posljednjoj dionici sa dva pogotka Karača Mladost je stigla do prvih bodova.

U susretu drugog kola Mladost 13. prosinca gostuje u Španjolskoj protiv Barcelonete.