SP u Moskvi

Erupcija oduševljenja u Moskvi: Isinbajeva osvojilo zlato na oproštaju!

Jelena Isinbajeva osvojila je zlatnu medalju u skoku s motkom na Svjetskom atletskom prvenstvu u Moskvi...

Jelena Isinbajeva, ruska skakačica s motkom, osvojila je zlatnu medalju na Svjetskom atletskom prvenstvu u Moskvi. Nije čudno stoga što je tim povodom nastala erupcija oduševljenja na Lužniki stadionu.

Prije samog prvenstva Isinbajeva je najavila kako će to biti njen oproštaj od atletike, a ako je takvo što točno onda se 31-godišnja sjajna atletičarka oprostila na pravi način. Osvojila je naslov svjetske prvakinje, treći put u karijeri. Najbolja je bila još 2005. godine u Helsinkiju, te 2007. godine u Osaki.

Ovom je prilikom Isinbajeva preskočila 4.89 metra, a nakon toga je čak napadala i vlastiti svjetski rekord (5.07), no to je ipak bio preveliki zadatak za nju.

Inače, recimo da je Isinbajeva, osim na visini svjetskog rekorda, imala dva rušenja tijekom natjecanja. Iz drugog pokušaja je obavljala zadatak na 4.65 i 4.82.

Srebrom se okitila Amerikanka Jennifer Suhr, a broncom Kubanka Yarisley Silva. Obje su preskočile 4.82 metra. (TS)