breaking news !: Grbin oštro po Ustavnom sudu: "Pričao sam s Milanovićem, imamo plan C. Popišali su se na sve nas"
Nastavlja dominirati

EP u atletici: Mo Farah obranio naslov na 5000 metara

Prvu zlatnu medalju na Europskom atletskom prvenstvu koje je u srijedu počelo u Helsinkiju osvojio je Mo Farah. Britanac je obranio naslov na 5000 metara...

Farah, koji je i aktualni svjetski prvak u ovoj disciplini, istrčao je zadanu dionicu u vremenu 13:29.91 i s gotovo dvije sekunde prednosti pobijedio ispred Nijemca Arnea Gabiusa (13:31.83). Brončanu je medalju osvojio Turčin kenijskog porijekla Polat Kemboi Arikan (13:32.63).

Rođeni Somalijac Farah (29) je prije dvije godine u Barceloni osvojio naslove i na 5000 i na 10.000 metara. Na lanjskom je Svjetskom prvenstvu u Daeguu osvojio zlato na kraćoj, a srebro na dužoj dionici i nedostaje mu još samo olimpijsko odličje kojim će se imati priliku okititi ove godine pred svojim navijačima u Londonu (27. srpnja - 12. kolovoza).

Spomenimo i da je Španjolac Jesus España, europski prvak iz Göteborga 2006. i srebrni iz Barcelone 2010., završio utrku tek na 20. mjestu (13:55.98).

EP u atletici: Banović daleko od polufinala na 400 m

Hrvatska atletičarka Anita Banović ostala je daleko od plasmana u polufinale utrke na 400 metara na Europskom prvenstvu koje je u srijedu počelo u Helsinkiju.

Banović je u kišnim uvjetima zauzela ukupno 27. mjesto s rezultatom 55.50 sekundi. Ostala je 28-godišnja članica Dinamo-Zrinjevca čak dvije sekunde i 35 stotinki daleko od osobnog rekorda.

"Ne znam što se dogodilo. Na zagrijavanju je bilo jako dobro, odlično sam se osjećala. Ne znam je li problem bila hladnoća, temperatura oko 15 Celzijevig stupnjeva. Inače bolje trčim kad je vani toplo. Jednostavno nije išlo, valjda će biti bolje idući put", prokomentirala je svoj nastup Banović.

U četvrtak od hrvatskih predstavnika nastupaju Valentina Mužarić u kvalifikacijama bacanja kugle (11.30 po srednjoeuropskom vremenu), te Andras Haklits u kvalifikacijama bacanja kladiva (12.55). (TS)