Hrvatska na 6. mjestu

EP: Rukometašice se oprostile porazom od Rumunjske

Porazom od Rumunjske u susretu za peto mjesto na hrvatske rukometašice oprostile su se od Europskog prvenstva u Makedoniji.

Rukometašice su od Rumunjske poražene nakon produžetka od dva puta po pet minuta s 36:33.

Mogle su odabranice Zdravka Zovka i do petog mjesta da su bile malo koncentriranije u završnici regularnog dijela susreta. Istina, naše su i u prvom dijelu stalno "lovile" rezultat, a minutu prije kraja prvog poluvremena došle do izjednačenja od 15:15, ali su ipak prvi dio završile s dva gola minusa i na odmor otišle sa 15:17 za Rumunjke, prenosi Hina.

Rumunjke u prvoj minuti nastavka vode sa 19:15, ali kada su u 48 minuti naše djevojke prvi put povele sa 23:22 vjerovali smo da će mirno privesti utakmicu kraju. Ipak, tri minute prije kraja utakmice Rumunjke vode s 28:27, a zahvaljujući ponajprije sjajnoj Jeleni Grubišić, koja je obranila čak 15 udaraca, naše su u posljednjim minutima igrale gol za gol. Gaće je u posljednjoj minuti propustila idealnu prigodu da izjednači na 29:29, ali to 22 sekundi prije kraja radi Andrea Penezić. Rumunjke ne koriste zadnji napad i morao se igrati produžetak od dva puta po pet minuta.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u prvom produžetku kod rezultata 31:31, kada Rumunjke s igračicom manje uspijevaju prvi produžetak dobiti sa 34:32. U posljednjem produžetku Maida Arslanagić bespotrebno forsira šut što koristi sjajna rumunjska vratarka Dinu koja je i najzaslužnija za pobjedu svoje ekipe.

Utakmica je odigrana u dvorani 'Boris Trajkovski', a sudili su pred 300 gledatelja Leifsson i Palsson iz Islanda.

HRVATSKA: Knezović, Grubišić; Tatari, Jukopila, Golubić 3, Ambroš , Gaće 2, Arslanagić 7, Zebić, Pušić 3, Pavić 2, Horvat 7, Penezić 4, Franić 2, Lovrić 2.

RUMUNJSKA: Stanciu, Dinu, Cioaric, Birsan 1, Amarei 7, Balint 3, Crap 1, Neagu 4, Manea 5, Ardean-Elisei 2, Soit, Fiera 6, Geiger 5, Lecusanu 2, Ungureanu, Maier.

SEDMERCI: Hrvatska 7(4) , Rumunjska 6 (4).

ISKLJUČENJA: Hrvatska 2 minute, Rumunjska 6 minuta