Hrvatuce bolje od Srpkinja

EP rukometašice: Hrvatska – Srbija 30:26

Hrvatice su trijumfalno započele svoj nastup na Europskom prvenstvu. Porazile su Srpkinje utakmici 1. kola skupine D.

Naše rukometašice loše su ušle u susret, nakon 10. minuta Srpkinje su vodile 5:3. No vratarka Sanela Knezović ušla je u mini seriju obrana, te su naše igračice serijom 5-1 stigle do vodstva 8-6 u 16. minuti.

U zadnjih osam minuta prvog poluvremena, naše igračice ubacuju u višu brzinu. Rade seriju od 8:0 i poluvrijeme završavaju sa 17:8.

Srpske reprezentativke početkom drugog dijela igraju onako kako su naše završile prvo poluvrijeme. Odgovaraju serijom 6-1 i smanjuju na samo tri gola razlike (18-15) u 37. minuti odlično iskoristivši isključenje Tatari.

Kao i sa muškima u rukometu ništa nije moglo završiti bez drame. U 53. minuti bilo samo jedan razlike za Hrvatsku - 26-25.

Tada je ipak Golubić uspjela s desnog krila svladati Đerić, potom je Pušić zaustavljena prekršajem za isključenje i sedmerac koji je iskoristila Penezić i Hrvatska je pobjegla na sigurnijih 28-25.

S igračicom više uspješne su još bile Arslanagić i Franić, te je u 57. minuti utakmica konačno bila odlučena. Pred 2.000 gledatelja u dvorani 'Boris Trajkovski' sudili su Norvežani Andersen i Sodahl.

U 2. kolu u četvrtak u 20.15 sati Hrvatska će igrati protiv domaćina Makedonije.

HRVATSKA: Knezović, Jelčić; Tatari 2, Golubić 7, Ambroš 1, Gaće, Arslanagić 2, Pušić 2, Pavić 1, Horvat 6, Penezić 7 (5), Franić 1, Lovrić 1, Zebić

SRBIJA: Paplačko, Đerić, Tomašević; Krpez, Popović, Lekić 9 (3), Stevin 4, Damjanović 4, Balac, Erić, Rajović 1, Ognjenović 4 (1), Cvijić (4), Medved

SEDMERCI: Hrvatska 6 (5), Srbija 6 (4)