Nijemci ostali u igri za polufinale

Švedska jedva do remija s Rusijom, uvjerljiva pobjeda Njemačke

Odigrane su dvije utakmice skupine II drugog kruga rukometnog EP-a u Wroclawu. Njemačka je uvjerljivo svladala Mađarsku 29:19, a Rusija i Švedska remizirale su 28:28...

Švedska je protiv Rusije bila favorit uoči utakmice, no na kraju će biti zadovoljna remijem kojeg je izborila nadoknadivši dva gola minusa na ulazu u posljednju minutu. Timur Dibirov zabio je sedam golova za Rusiju, dok je najefikasniji na švedskoj strani na bio Johan Jakobsson s devet golova.

Nijemci su već nakon prvog poluvremena imali osam pogodaka prednosti, a najzaslužniji za trijumf bili su Fabian Wiede sa šest te Tobias Reichmann s pet golova. Mađari su imali trojicu s tri gola, Kornela i Laszla Nagya te Imana Jamalija.

Rezultati susreta 1. kola skupine II drugog kruga razigravanja po skupinama na Europskom prvenstvu za rukometaše u Poljskoj koja se igra u Wroclawu:

Njemačka - Mađarska 29-19 (17-9)
Švedska - Rusija 28-28 (15-15)