teška situacija

EP odbojkašica: Porazom otvorile nastup

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija 0-3 (19-25, 18-25, 24-26) porazom od Bjelorusije započela je svoj nastup u skupini C na Europskom prvenstvu u Rotterdamu...

U prva dva seta naše igračice držale su rezultatski priključak u prve dvije trećine, ali nakon drugog tehničkog "time-outa" Bjeloruskinje su u oba navrata napravile veliku seriju kojom su odlučile te dionice igre u svoju korist.

Treći set donio je ravnopravnu igru do same završnice, Hrvatska je imala prednost od 24-22 i dvije prilike za osvajanje seta, ali loš prijem servisa u ključnim trenucima koštao je naše reprezentativke mogućeg povratka u dvoboj.

U prvom susretu skupine C Rusija je sa 3-0 (25-6, 25-14, 27-25) svladala Bugarsku.

Hrvatska će u 2. kolu u nedjelju od 18 sati igrati protiv Bugarske, a nakon rezultata prvoga dana jasno je kako će to biti izravni dvoboj za prolazak u drugi krug natjecanja.

Naime, pobjednice skupine izravno će se plasirati u četvrtfinale, dok će druga i treća reprezentacija nastaviti natjecanje u drugoj fazi, a posljednja će ekipa iz skupine kući nakon prvog kruga.