nada u drugi krug živi

EP odbojkašica: Hrvatska velikim preokretom slavila protiv Bugarske

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija pobijedila je Bugarsku 3-2 (25-23, 22-25, 14-25, 25-22, 15-13) u susretu 2. kola skupine C na Europskom prvenstvu u Rotterdamu produživši nadu u plasman u drugi krug...

Nakon neočekivanog poraza u prvom kolu od Bjelorusije, za hrvatske odbojkašice je ogled protiv Bugarske bio meč odluke. Porazom bi izglede za plasman u drugu fazu natjecanja svele na teoriju, dok je pobjeda otvorila vrata prolaza.

Hrvatska je dobro otvorila susret i nakon pola sata igre dobila je prvi set 25-23. Nažalost, uslijedio je pad u igri i Bugarska je dobila iduća dva seta. U četvrtom setu je Bugarska povela 8-6, imala je i 16-12, no odabranice izbornika Angela Vercescija su preokrenule rezultat u vodstvo 21-20 i potom dobile set.

U odlučujućem, petom setu naše su djevojke povele 3-1 i držale dva boda viška. Imale su i 12-9, no serijom pogrešaka dozvolile su Bugarkama povratak u meč i izjednačenje 12-12. U dramatičnoj završnici hrvatske odbojkašice su odigrale bolje i na koncu dobile set 15-13 za pobjedu 3-2. U hrvatskim redovima najbolje su bile Ivana Miloš sa 18 i Mira Topić sa 13 osvojenih bodova, dok je Bugarke predvodila Emilija Nikolova sa 26 bodova.

U zadnjem kolu naše će djevojke u ponedjeljak igrati protiv aktualnog prvaka Rusije koja je u prva dva kola ostvarila dvije uvjerljive pobjede bez izgubljenog seta. U drugom susretu sastaju se Bugarska i Bjelorusija. Pobjednik skupine izborit će direktan plasman u četvrtfinale, dok će druga i treća reprezentacija nastaviti natjecanje u drugoj fazi, a posljednja će ekipa iz skupine kući nakon prvog kruga.