EP Karate: Zlato za Domdjonija i Kovačević

Danil Domdjoni i Jelena Kovačević osvojili su zlatne medalje na 44. Europskom karate prvenstvu u Zagrebu, dok je ženska kate vrsta zaslužila broncu.

Domdjoni je u finalu kategorije do 60 kilograma porazio Španjolca Fernanda Gomeza s uvjerljivih 3:0, iako se borio ozlijeđen.

'Ušao sam u borbu ozlijeđen, jako me boli lijeva noga i nisam pokazao sve što znam. Srećom, i to je bilo dovoljno za zlato jer sam bio koncentriran. Španjolac je potpuna nepoznanica, nikad ga nisam ni vidio, a kamoli se borio s njim, pa nisam znao što očekivati', kazao je 23-godišnji Biograđanin, kojemu je to drugi uzastopni europski naslov, a i aktualni je svjetski prvak u kategoriji do 60 kilograma.

Na putu do finala Domdjoni je pobjeđivao Bugarina Dikova, Francuza Aininena i Talijana Guliania.

Jelena Kovačević je u kategoriji do 55 kilograma u finalu s 1:0 pobijedila Makedonku Ilijevsku, što joj je najveći uspjeh u karijeri.

'Ovo je moje prvo zlato i ne moram kazati koliko sam sretna što sam to uspjela doma, u Zagrebu.', kazala je Kovačević, uz Petru Volf, druga Hrvatica na europskom karate tronu.

Ženska kate vrsta u sastavu Mirna Šenjug, Džulijana Popović i Valerija Vujičić osvojila je brončano odličje. One su u dvoboju za finale poražene od Nijemica, da bi u borbi za broncu svladale srpsku ekipu. Na prošlom Europskom prvenstvu u Tallinu naše karatistice su osvojile srebro.

Hrvatska nakon dva dana natjecanja ima šest odličja, od čega tri zlatna, a prvenstvo završava u nedjelju.