Bravo tonči

EP jedrenje: Stipanović u finalu Lasera

Tonči Stipanović plasirao se u finalni plov za odličjna u klasi Laser na Europskom prvenstvu u jedrenju u Medembliku, u velikoj konkurenciji od oko 150 kormilara Stipanović je nakon osam jedrenja peti...

Iako ova regata nema status Svjetskog kupa svi najbolji su tu, a konkurencija je ista kao na najvećim natjecanjima. Uoči plova za odličja vodi Australac Mathew Wearn.

Za ostale hrvatske jedriličare natjecanje je u Medembliku završilo. Filip Jurišić zauzeo je 20. mjesto i plasirao se na regatu Svjetskog kupa u Weymouthu početkom lipnja. Toma Višić je 49., Daniel Mihelić 52.

Među Laser Radialima Tina Mihelić je 22., Ana Zelić 54. Prva je i dalje Nizozemka Marit Bouwmeester.

Luka Mratović i Mihovil Fantela na dasci su zauzeli 20. i 41. mjesto. Poljak Pawel Tarnowski zadržao je broj jedan uoči finala.