Najveći uspjeh u 14 godina?

EP: Hrvatska na korak do velikog uspjeha

Naše rukometašice današnjom su pobjedom potvrdile sjajnu igru koju su prikazale na Europskom prvnestvu u Makedoniji. U posljednjoj utakmici drugog kruga pobjeđena je Švedska s pet razlike čime je izborena utakmica za peto mjesto u Europi.

U posljednjem susretu skupine II drugog kruga Europskog prvenstva u Makedoniji Hrvatska je pobijedila Švedsku 29-24 (10-13). Naše cure u drugom su poluvremenu sjajnom igrom nadoknadile zaostatak od tri gola iz prvog dijela te u posljednjih deset minuta potpuno slomile Šveđanke.

Rezultat je to koji nas vodi u utakmicu za peto mjesto, a bila nam je dovoljna i pobjeda od četiri gola razlike kako bi osvojili treće mjesto u skupini. Naša najbolja igračica bila je vratarka Jelena Grubišić s 18 obrana i ključnom obranom sedmerca u posljednjoj minuti susreta.

Hrvatske rukometašice u susretu za peto mjesto na Europskom prvenstvu u Makedoniji igrat će protiv Rumunjske.

Nakon odigranih susreta trećeg kola drugog kruga Europskog prvenstva rukometašica u makedoniji poznati su parovi polufinala. Za ulazak u finale borit će se Njemačka i Španjolska, te Norveška i Rusija.

Kako su u posljednjem susretu Norvežanke slavile protiv Rumunjske 37:31 pomogle su Španjolkama koje su osvojile drugo mjesto u skupini, dok su Rumunjke pale na treću poziciju i igrati će protiv Hrvatske za peto mjesto.