EBEL: Uvjerljiv poraz Medveščaka u Mađarskoj

Stanka u austrijskoj EBEL ligi nije dobro djelovala na hokejaše Medveščaka. U 21. kolu su poraženi na gostovanju u Szekesfehervaru, Alba Volan je slavila sa 6-2...

Nakon uvodne trećine u kojoj nije bilo golova, stvari su se u nastavku rasplamsale. Zagrepčani su poveli u 33. minuti pogotkom Robbyja Sandrocka s igračem više. Svega dvije minute kasnije priču je na početak vratio Rastislav Ondrejcik, da bi još minutu kasnije novo vodstvo Medvjedima donio Joel Prpic, ponovno s igračem više.

No, ni tu prednost hrvatski prvaci nisu uspjeli zadržati dugo, a pokazalo se ujedno da im je to bio i posljednji gol na utakmici. Domaći su hokejaši do 2-2 došli u 38. minuti preko Davida Bornhammara, a vatrenu drugu polovicu druge trećine zaključio je u 40. minuti Balasz Ladanyi, donijevši Mađarima prvo vodstvo. Oba su gola pala u trenucima kad je Alba imala brojčanu prednost na ledu.

Medveščak je u posljednjoj dionici igre potpuno pao, tako da su Janos Vas u 48. i Csaba Kovacs u 54. minuti doveli mađarsku momčad na prag pobjede. Priču je u zadnjoj minuti svojim drugim pogotkom završio Ladanyi.

Loša je vijest za Zagrepčane i pobjeda Olimpije protiv Villacha, čime su se Ljubljančani približili osmoplasiranim Medvjedima samo na bod zaostatka. U sljedećem kolu jedini hrvatski predstavnik u ligi gostuje kod starog rivala Jesenica.