Medvjedi slavili u Jesenicama u zadnjoj minuti!

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka pobijedili su u Jesenicama istoimenog domaćina s 3-2 (1-1, 1-0, 1-1) u 11. kolu austrijske EBEL lige, čime su prekinuli vlastitu seriju poraza, te produbili agoniju slovenskog sastava…

Medveščak je nastup u EBEL ligi započeo pobjedom protiv Jesenica u 1. kolu u Zagrebu sa 6-5 u dodatnom vremenu. Zagrepčani su u prva tri kola ubilježili tri pobjede, ali su nakon toga izgubili sedam utakmica zaredom. No, seriju poraza prekinuli su svladavši i drugi puta zaredom Željezare, ovoga puta na njihovom terenu, i u 60 minuta igre! Jesenice su ostale na samo jednoj pobjedi, a ovo im je bio sedmi uzastopni poraz.

Domaćini su poveli golom Saboliča u 4. minuti, no, u 11. je Mike Ouellette izjednačio s igračem više. U drugoj trećini je Medveščak stigao do vodstva pogotkom Aarona Foxa u 28. minuti. Jesenice su iskoristile brojčanu prednost u 48. minuti kada je na 2-2 izjednačio Tomo Hafner. No, Tomaž Razinger je minutu i 40 sekundi prije kraja dvoboja zaradio isključenje, a John Hećimović je poentirao za pobjedu Medveščaka 48 sekundi prije kraja dvoboja!

Medveščak je ovom pobjedom skočio na sedmo mjesto, sada s 11 bodova, dok su Jesenice ostale posljednje, desete sa samo 3 boda.

Dodajmo da je Olimpija u 11. kolu u Ljubljani pobijedila vodeći Villach s 3-0.