EBEL: Medveščaku peti poraz zaredom nakon drame

Hokejaši Medveščaka poraženi su i u petoj uzastopnoj utakmici u austrijskoj EBEL ligi. Na gostovanju kod Albe Volan u 8. kolu nije im pomoglo ni vodstvo 4-1, Mađari su slavili u produžetku sa 6-5...

'Medvjedi' su poveli nakon nešto više od dvije minute pogotkom Joela Prpica. Na prvi su odmor, međutim, igrači ipak otišli u egalu, zahvaljujući Imreu Peterdiju.

Druga je trećina bila u potpunosti u znaku Zagrepčana, najprije je na 2-1 povisio Conrad Martin, potom je mrežu Mađara rasparao i Thomas Guidarelli, a do vodstva 4-1 Medveščak je doveo Andy Sertich. Mađari su do kraja trećine ipak smanjili preko Andrasa Horvatha.

U nastavku je Janos Vas dodatno približio Albu izjednačenju, da bi John Hecimovic vratio hrvatskom predstavniku osjetniju prednost. No, u posljednjih su deset minuta domaćini izborili produžetak zahvaljujući Arpadu Mihalyju i Krisztianu Palkovicsu, koji je zabio u zadnjoj minuti nakon što su Mađari izvadili golmana iz igre.

Spomenuti je Mihaly bio i strijelac pobjedničkog pogotka za mađarsku momčad nakon samo minute produžetka, u trenucima kad su 'medvjedi' igrali bez isključenog Luke Žagara.