EBEL: Medveščak slavio u gostima kod Villacha!

Hokejaši Medveščaka pobijedili su u 25. kolu EBEL lige Villach na gostovanju 4-3. Jubilarna je to deseta pobjeda 'Medvjeda' u ovoj sezoni, te peta gostujuća...

Villachu, petoplasiranoj momčadi lige, ovo je bio peti domaći poraz u 13. utakmici. Nakon deset kola vodeća momčad lige u katastrofalnom je padu: izgubili su Austrijanci pet od posljednjih šest utakmica.

Gubili su Zagrepčani 1-0 sve do 35. minute, kada je na 1-1 s igračem više na ledu izjednačio Aaron Fox. Poveli su potom gosti 2-1 pogotkom Mikea Oulettea u četvrtoj minuti posljednje trećine, koja je završila 3-2 rezultatom u korist Medveščaka.

Uspjeli su domaći još jednom izjednačiti, no Conrad Martin (drugi put s igračem više) i Thomas Guidarelli odveli su dvoboj u sigurnu završnicu golovima u 49. i 51. minuti. Smanjio je Villach minutu i pol prije kraja. Nije uspio izjednačiti.

Opet je najveći mogući posao odradila prva napadačka linija trenera Enija Sacilotta: Thomas Guidarelli i Mike Oulette ostvarili su učinak od gola i dviju asistencija, dok je John Hecimovic dodao asistenciju kod ključnoga, četvrtog gola. Aaron Fox, vođa drugog napada, upisao je po gol i asistenciju.

Igračem utakmice ipak se može proglasiti golman Medveščaka Robert Kristan, koji je skinuo Austrijancima 50 udaraca u okvir gola (94%).