Duvnjak s četiri pogotka debitirao u dresu HSV-a

Hrvatski rukometni trojac hamburške momčadi uspješno je zakoračio u novu sezonu njemačke Bundeslige. U prvome kolu HSV je na gostovanju bio bolji od Grosswallstadta 27-24.

Vidljivo bolja momčad bio je HSV koji, ipak, razliku u kvaliteti nije uspio pokazati u uvodnih 30 minuta koje su okončali s prednošću 13-12. Ipak, u nastavku igre stvari su se rasplele očekivanim tokom, pa su hamburški rukometaši na krilima Hansa Lindberga (devet golova) u posljednjih deset minuta utakmice ušli s osam pogodaka viška (25-17), koje je domaćin tek uspio smanjiti na konačnih -4.

Uz Blaženka Lackovića koji je bio pošteđen većih napora ove utakmice istaknimo da su premijere u Bundesligi ubilježili dojučerašnji igrači Zagreba Igor Vori i Domagoj Duvnjak.

Kružni napadač odigrao je dobru utakmicu u kojoj je postigao pet pogodaka, dok je mladi razigravač debi obilježio s pogotkom manje u odnosu na reprezentativnog kolegu.

Pet golova Weinholda i Kneera najbolji su učinici u redovima poraženog domaćina.