NHL liga

Deset pobjeda domaćina, vratari briljirali

U 12 NHL utakmica odigranih u noći sa subote na nedjelju gosti su osvojili svega pet bodova, dok su domaće momčadi slavile u čak deset dvoboja.

Od gostujućih momčadi jedini je Vancouver uspio do pobjede doći u 60 minuta dvoboja s Edmontonom. Pobjednički pogodak u 45. minuti postigao je Derek Dorsett, kad su Canucs imali igrača manje na ledu.

Winnipeg je do pobjede na gostovanju u Madison Square Gardenu vodio vratar Ondrej Pavelec koji je zaustavio 38 udaraca u 65 minuta te još tri u raspucavanju, u kojem su Blake Wheeler i Evander Kane svladali vratara NY Rangersa Henrika Ludqvista i tako donijeli pobjedu Jetsima.

Vratari su briljirali na još nekoliko utakmica. Pittsburghov Marc Andre Fleury ostao je nesavladan u pobjedi nad Buffalom (18 obrana), a Carolinin vratar Cam Ward zaustavio je svih 25 udaraca hokejaša Arizone.

No, vratarska zvijezda večeri bio je James Reimer koji je bio jedan od najzaslužnijih za domaću pobjedu Toronta (3-2) nad Chicagom. Reimer je skupio 45 obrana, a u posljednjoj trećini zaustavio je svih 26 udaraca gostiju, omogućivši Peteru Hollandu da u 43. minuti svojim prvim pogotkom u sezoni donese pobjedu Maple Leafsima.

Centralna divizija
1. Minnesota 7 3 0 35-18 14
2. Nashville 6 2 2 26-21 14
3. St. Louis 6 3 1 25-20 13
4. Chicago 6 4 1 29-22 13
5. Dallas 4 3 4 34-39 12
6. Winnipeg 5 5 1 21-26 11
7. Colorado 3 4 5 29-35 11