Červarova Hrvatska 'tvrd orah'

Danska s puno muke protiv pomlađene Hrvatske

U posljednjem kolu 'Turnira 4 nacije', igranog u Austriji, danski rukometaši minimalno su pobijedili pomlađenu Hrvatsku izabranu vrstu rezultatom 25:24, i tako osvojili prvo mjesto na turniru.

Červarova Hrvatska u 'juniorskom' sastavu predstavila se u dobrom svjetlu na 'Turniru 4 nacije'. Nakon pobjeda nad Egiptom i Austrijom, u ključnoj utakmici za prvo mjesto na turniru Hrvatska je izgubila od Danske, no naši rukometaši nisu se osramotili. Dapače, pružili su žestok otpor svojim suparnicima.

U prvom poluvremenu također pomlađeni Danci su dominirali cijelo vrijeme. Naši su igrali dosta slabo u obrani, a danski golman Jacobsen sve je branio, pa se Hrvatska u nekoliko navrata našla i na -6, a na poluvrijeme se otišlo s 12:16.

Ipak, u nastavku smo imali prilike gledati puno kvalitetniju Hrvatsku. Alilović je sve branio, a obrana je igrala perfektno. Danska prednost malo pomalo se istapala, i na kraju smo ušli u neizvjesnu završnicu, koja je ipak pripala našim rivalima.

Sve u svemu, dojam s ovog turnira je vrlo dobar i budi nadu da će i nakon odlaska Balića, Metličića, Lackovića i Džombe Hrvatska imati kvalitetne rukometaše.