Sumnjive odluke

Danci se ponovno izvukli, zabili Španjolcima 13 sekundi do kraja

Utakmicom Španjolske i Danske završen je drugi olimpijski rukometni dan kada je skupina B, u kojoj se nalazi hrvatska reprezentacija, u pitanju...

Danska je u samoj završnici, uz nekoliko sumnjivih sudačkih odluka, slavila rezultatom 24-23, te na taj način ostala bodovno izjednačena na vrhu skupine zajedno s našim rukometašima.

Vodila je Danska na poluvremenu (13-12), ali se u završnicu susreta ušlo s +1 u korist Španjolaca. Malo manje od četiri minute prije kraja Andres Eggert Jensen zabija za 23-23, a nakon toga slijede tri minute i 40 sekundi bez gola na obje strane.

Tada, 13 sekundi prije kraja, Michael Knudsen ostaje sam na crti šest metara i zabija za konačnih 24-23. U posljednjoj sekundi utakmice živce je kod Španjolaca izgubio Jorge Maqueda koji je zaradio izravno isključenje.

Mikkel Hansen bio je najbolji strijelac utakmice s osam pogodaka, a njemu se, kod Danaca, priključio Jensen s pet. Za Španjolce su spomenuti Maqueda, te Sarmiento i Garcia Ugalde postigli po četiri pogotka.

Do kraja dana još svoj posao moraju odraditi aktualni prvaci Francuzi koji će u skupini A igrati protiv Argentine. (TS)