Čudesna serija

Ledena bajka se nastavlja: Medvjedi sjajnim preokretom slavili i u Grazu!

Hokejaši Medveščaka sjajnom su napadačkom predstavom u Grazu došli do devete uzastopne pobjede u sklopu 19. kola austrijske EBEL lige. "Medvjedi" su protiv 99ersa nadoknadili zaostatak 1-3 i na kraju slavili sa 6-5...

Nakon ratoborne prve trećine, u kojoj je Medveščak zaradio čak šest, a Graz četiri isključenja, rezultat je na semaforu bio i dalje onaj početni 0-0. Prva trećina i pet minuta igre u drugoj bili su samo uvertira za "ludilo" koje nas je očekivalo u drugoj dionici.

Poveli su domaći hokejaši pogotkom Oliviera Latendressea u 27. minuti i to u situaciji kada su imali igrača više na ledu. Svega 34 sekunde kasnije "medvjedi" preko Adama Millera poravnavaju za 1-1, ali u narednih pet minuta 99ersi zabijaju još dva gola i odlaze na 3-1.

U 32. minuti mogli smo svjedočiti tučnjavi u kojoj su sa po 20 minuta izbivanja s leda kažnjena trojica igrača Graza i dvojica Medveščaka (Adam Naglich i Kenneth Macaulay). Taj trenutak kao da je motivirao zagrebačke hokejaše koji do kraja trećine rade veliki preokret.

Najprije je Brandon Buck u 35. minuti smanjio na 2-3, David Brine je u 37. poravnao na 3-3, a prednost uoči odlaska na predah u 39. donio je domaći dečko – Tomislav Zanoški.

Po povratku s pauze Graz nakon manje od osam minuta poravnava na 4-4 i u tom trenutku trener Marty Raymond mijenja na golu indisponiranog Michaela Ouzasa s Robertom Kristanom. Medveščak je do kraja susreta ipak primio pogodak, ali je prije toga zabio dva i to u razmaku od 72 sekunde.

Curtis Fraser zabio je u 56., a Andy Sertich u 58. minuti za veliku pobjedu "medvjeda". Poraz je pogotkom u 59. minuti samo ublažio Rodney Jarrett. Bila je to sveukupno sedma pobjeda Medveščaka u Grazu (uz šest poraza) od ulaska u EBEL ligu 2009. godine.

Ovom je pobjedom Medveščak održao priključak s vodećom Viennom, koja je, pak, s visokih 8-0 isprašila u gostima Innsbruck. (TS)