Hrvatska vratarica briljirala

CSM Bukurešt prvak Europe: Jelena Grubišić najbolja igračica turnira

Rukometašice CSM Bukurešta nove su europske prvakinje...

Rukometašice CSM Bukurešta nove su europske prvakinje nakon što su u finalu u Budimpešti boljim izvođenjem sedmeraca pobijedile branitelja naslova Gyoer s 29-26 (13-12, 22-22, 25-25).

Rumunjke su do prvog naslova u svom prvom nastupu u Ligi prvakinja došle u dramatičnoj završnici u kojoj su Mađarice vodile sve do četiri sekunde u regularnom dijelu, kada Linea Thorstensson izjednačuje na 22-22.

Hrvatska vratarica Jelena Grubišić proglašena je za najbolju igračicu turnira, ali nije branila sedmerce, već je to uspješno radila Brazilka Pessoa. Junakinja utakmice za prvakinje bila je Švedanka Isabelle Gullden s 15 golova, dok je Mađarice predvodila Norvežanka Heidi Loke (8).

Treće mjesto osvojio je skopski Vardar koji je s 30-28 slavio protiv Budućnosti iz Podgorice.