Vratila se Vonn

Anonimna Austrijanka priredila senzaciju na domaćem snijegu

Lindsey Vonn se vratila u Svjetski kup u kojem i dalje vodi njena sunarodnjakinja Mikaela Shiffrin.

Austrijska skijašica Christine Scheyer iznenađujuća je pobjednica spusta Svjetskog kupa u austrijskom Altenmarkt-Zauchenseeu.

Scheyer (22) je oduševila domaće navijače pobjedom sa startnim brojem 25, njezinom prvom u Svjetskom kupu u kojem je dosad kao najbolji rezultat imala deveto mjesto.

Drugo mjesto osvojila je Tina Weirather iz Lihtenštajna (+0.39), dok je treća bila Amerikanka Jacqueline Wiles (+0.54), kojoj je to prvi podijum u karijeri. Švicarka Lara Gut bila je četvrta, a Slovenka Ilka Štuhec peta, no unatoč činjenici da je po prvi puta ove sezone u spustu završila izvan podija sačuvala je vodstvo u ovoj disciplini.

Amerikanka Lindsey Vonn na ovoj se utrci vratila u Svjetski kup nakon ožujka 2016. godine, a osvojila je 13. mjesto. Na treningu uoči utrke pala je Talijanka Nadia Fanchini te je za svjetsku doprvakinju u spustu iz 2013. godine sezona završena.