Ostali sportovi
SPORTOVI
Ostali sportovi
28 imena na listi

Canjuga objavio širi popis: Na ove rukometašice računa za domaći EURO

Izbornik ženske rukometne reprezentacije Hrvatske Vladimir Canjuga objavio je u petak širi popis od 28 igračica koje će konkurirati za nastup na europskom prvenstvu koje će se od 7. do 21. prosinca održati u Hrvatskoj i Mađarskoj.

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

Hrvatske rukometašice na domaćem EP-u započet će natjecanje u skupini C u Varaždinu gdje će zaigrati protiv Švedske, Njemačke i Nizozemske.

Na popisu su se tako našle četiri vratarke, točnije, Jelena Grubišić iz Györija, Marta Žderić iz Budućnosti, Ivana Jelčić iz Lokomotive te Ivana Kapitanović iz Podravke Vegete.

Na popisu lijevih krila našle su se Maja Zebić iz Vardara, Lokomotivine Tea Grubišić i Kristina Smiljanić te Podravkina Ekaterina Nemaškalo, dok su poziciju desnih krila popunile Josipa Jerčinović iz Zameta, Aneta Benko iz Lokomotive, Ana Nikšić iz Podravke te Anita Gaće iz Dinamo Sinare.

Kružne napadačice su Katarina Ježić iz Lokomotive, Vesna Milanović-Litre iz Györija te Podravkine Andrea Čović i Dragica Džono.

Na popisu su još i četiri lijeve vanjske igračice -Andrea Penezić iz Vardara, Lana Franković iz Sesveta, Dina Havić iz Lokomotive te Ćamila Mičijević iz Zameta. Izbornik Canjuga na širi je popis igračica vanjske linije još stavio i Mirandu Tatari i Kristinu Elez iz Podravke, Sonju Bašić, Lidiju Horvat, Ivanu Lovrić i Maju Kožnjak iz Lokomotive, Žanu Marić iz Bietigheima te Ana Mariju Gugić iz Zameta.

POPIS RUKOMETAŠICA:

1. Jelena Grubišić (Györi)
2. Marta Žderić (Budućnost)
3. Ivana Jelčić (Lokomotiva)
4. Ivana Kapitanović (Podravka)
5. Maja Zebić (Vardar)
6. Tea Grubišić (Lokomotiva)
7. Ekaterina Nemaškalo (Podravka)
8. Kristina Smiljanić (Lokomotiva)
9. Josipa Jerčinović (Zamet)
10. Aneta Benko (Lokomotiva)
11. Ana Nikšić (Podravka)
12. Anita Gaće (Dinamo Sinara)
13. Katarina Ježić (Lokomotiva)
14. Vesna Milanović-Litre (Györi)
15. Andrea Čović (Podravka)
16. Dragica Džono (Podravka)
17. Lana Franković (Sesvete)
18. Andrea Penezić (Vardar)
19. Dina Havić (Lokomotiva)
20. Ćamila Mičijević (Zamet)
21. Miranda Tatari (Podravka)
22. Ivana Lovrić (Lokomotiva)
23. Maja Kožnjak (Lokomotiva)
24. Kristina Elez (Podravka)
25. Sonja Bašić (Lokomotiva)
26. Žana Marić (Bietigheim)
27. Lidija Horvat (Lokomotiva)
28. Ana Marija Gugić (Zamet)

Nastavi čitati