'Još sam u šoku!'

Blanka prepustila tron novoj vladarici Friedrich!

Senzacija na skoku u vis! U finalu je prva favoritkinja Blanka Vlašić triput rušila na 196cm i tako ostala bez prilike za borbu za zlatnu medalju na europskom prvenstvu u Torinu. Bio je to nedvojbeno najslabiji nastup naše najbolje atletičarke u posljednje dvije godine.

Prošlo je doista mnogo vremena otkad je Blanka posljednji put skočila manje od 2 metra, no u finalu skoka u vis na EP-u u Torinu zbilja nije bila raspoložena. Nakon što je s lakoćom preskočila 187 i 192cm, iznenada su se pojavili problemi na 196cm.

Očito mi europska prvenstva nisu suđena

- Blanka Vlašić
Blanka je dvaput rušila i zatim potpuno izgubila koncentraciju pa još jednom neuspješno skočila, i tako izgubila šansu za osvajanje medalje na Europskom prvenstvu u Torinu. Zlatnu medalju osvojila je Njemica Ariane Friedrich koja nakon Blankinog kiska više nije imala pravu konkurenciju. Na koncu je osvojila zlato s preskočenih 201 cm, druga je bila Španjolka Ruth Beita sa 199 cm, a treće mjesto je osvojila Ruskinja Viktorija Kljugina sa 196 cm.

Blanka je dijelila s Nijemicom Friedrich najbolji skok sezone 205cm i na svim mitinzima do Torina izgledala je jako dobro. No, kao i na prethodnim europskim prvenstvima u Birminghamu 2007. i Goeteborgu 2006. godine, Vlašić nije kandidirala za najviše plasmane, prepustivši tako svoj tron novoj kraljici skoka u vis, Ariane Fridrich.

'U šoku sam, ne mogu vjerovati da nisam preskočila 196 centimetara. Tehnika mi je bila vrlo loša, trebala sam jače zagaziti. Međutim visina od 196 cm nije trebala predstavljati problem. Zaista mi nije jasno što se dogodilo, nije mi ovo prvo natjecanje,' kazala je razočarana Blanka.

Premda je osvojila odličje na olimpijskim igrama i svjetskom prvenstvu, mlada Splićanka još uvijek nema niti jednu medalju s europskih prvenstava.

'Očito mi europska prvenstva nisu suđena,' zaključila je Blanka Vlašić.